Başkan Doğan: “İnsanı merkeze alarak hareket ediyoruz”

Samsun-Haber 07.07.2024 - 15:16, Güncelleme: 07.07.2024 - 15:16
 

Başkan Doğan: “İnsanı merkeze alarak hareket ediyoruz”

Çölyak hastaları ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, insanı merkeze bir yaklaşımla hareket etmeye devam ettiklerini söyledi.
Büyükşehir Belediye başkan adaylığı sürecinde çölyak hastalarının hayatını kolaylaştırmaya yönelik hizmetleri hayata geçireceklerinin sözünü veren Başkan Halit Doğan, göreve başlar başlamaz Glütensiz Kafe talimatını vermişti. Başkan Doğan, çölyak hastaları ile Glütensiz Kafe'de buluştu. Başkan Halit Doğan, çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden herkes için özel olarak tasarlanan Çölyak Kafe'de; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği Başkanı Sara Kosif, çölyak hastaları ve aileleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Tamamen glütensiz ürünlerden oluşan kafe İlkadım ilçesinde eski Balık Evi'nin hizmet vermeye başladı. Kısa bir sürede balık evini revize ederek Glütensiz Kafe'ye dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, son rötuşların ardından kafeyi vatandaşların hizmetine sundu. Glütensiz Kafenin açılmasıyla birlikte çölyak hastaları güvenle ve rahatlıkla yemek yiyebileceği bir mekana kavuştu. “İnsanımızı merkeze alıyoruz” İnsanı merkeze alan hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Seçim döneminde hemşerilerimizle sık sık bir araya gelirken çölyak hastalarımızı da dinleme fırsatı bulduk. Her zaman dile getiriyorum, biz önce dinleyen sonra anlayan ve harekete geçen bir anlayışla yola koyulduk. Seçim dönemimizde de küçük bir kızıma çikolata ikram etmemizle başlamıştı biraz da süreç. Duyduğumuz bir hastalıktı çölyak fakat farkında olduğumuz bir hastalık değildi. Ceylin kızımız esasında benim farkında olmamı sağlamış oldu. Sonrasında küçük kızımız ve ailesi bizleri makamımızda da ziyaret ettiler, sağ olsunlar. Adaylığımız döneminde çölyak hastalarımızın yanında olacağımızın sözünü vermiştik. Sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanı merkeze alan, insan odaklı yaklaşımımızla hareket etmeye devam ediyoruz” dedi. “Türkiye'de bu anlamda restoran hizmeti veren Glütensiz Kafe burası olacak" Glütensiz Kafe'nin tüm Samsun için bir gurur olduğunu belirten Başkan Doğan, “Çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden herkes için özel olarak tasarladığımız Glütensiz Kafemizde; Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanımız İhsan Kurnaz, Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği Başkanımız Sara Kosif, çölyak hastalarımız ve aileleriyle bir araya geldik. Türkiye'de bu anlamda restoran hizmeti veren Glütensiz Kafe burası olacak. O açıdan da Samsun yine ilklerin şehri olmayı başarmış oldu. Burayı sadece çölyak hastalığı olanlar için değil, glütensiz gıda ile beslenme ihtiyacı olanların beslenme noktası haline getireceğiz. Bir gönle dahi dokunabilmek bizim için çok değerli. Glütensiz Kafemiz de bu anlamda çok kıymetli. Şehrimize hayırlı olsun, hep birlikte gururla kullanalım” diye konuştu.
Çölyak hastaları ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, insanı merkeze bir yaklaşımla hareket etmeye devam ettiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye başkan adaylığı sürecinde çölyak hastalarının hayatını kolaylaştırmaya yönelik hizmetleri hayata geçireceklerinin sözünü veren Başkan Halit Doğan, göreve başlar başlamaz Glütensiz Kafe talimatını vermişti. Başkan Doğan, çölyak hastaları ile Glütensiz Kafe'de buluştu.
Başkan Halit Doğan, çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden herkes için özel olarak tasarlanan Çölyak Kafe'de; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği Başkanı Sara Kosif, çölyak hastaları ve aileleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Tamamen glütensiz ürünlerden oluşan kafe İlkadım ilçesinde eski Balık Evi'nin hizmet vermeye başladı. Kısa bir sürede balık evini revize ederek Glütensiz Kafe'ye dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, son rötuşların ardından kafeyi vatandaşların hizmetine sundu. Glütensiz Kafenin açılmasıyla birlikte çölyak hastaları güvenle ve rahatlıkla yemek yiyebileceği bir mekana kavuştu.

“İnsanımızı merkeze alıyoruz”
İnsanı merkeze alan hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Seçim döneminde hemşerilerimizle sık sık bir araya gelirken çölyak hastalarımızı da dinleme fırsatı bulduk. Her zaman dile getiriyorum, biz önce dinleyen sonra anlayan ve harekete geçen bir anlayışla yola koyulduk. Seçim dönemimizde de küçük bir kızıma çikolata ikram etmemizle başlamıştı biraz da süreç. Duyduğumuz bir hastalıktı çölyak fakat farkında olduğumuz bir hastalık değildi. Ceylin kızımız esasında benim farkında olmamı sağlamış oldu. Sonrasında küçük kızımız ve ailesi bizleri makamımızda da ziyaret ettiler, sağ olsunlar. Adaylığımız döneminde çölyak hastalarımızın yanında olacağımızın sözünü vermiştik. Sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanı merkeze alan, insan odaklı yaklaşımımızla hareket etmeye devam ediyoruz” dedi.

“Türkiye'de bu anlamda restoran hizmeti veren Glütensiz Kafe burası olacak"
Glütensiz Kafe'nin tüm Samsun için bir gurur olduğunu belirten Başkan Doğan, “Çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden herkes için özel olarak tasarladığımız Glütensiz Kafemizde; Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanımız İhsan Kurnaz, Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği Başkanımız Sara Kosif, çölyak hastalarımız ve aileleriyle bir araya geldik. Türkiye'de bu anlamda restoran hizmeti veren Glütensiz Kafe burası olacak. O açıdan da Samsun yine ilklerin şehri olmayı başarmış oldu. Burayı sadece çölyak hastalığı olanlar için değil, glütensiz gıda ile beslenme ihtiyacı olanların beslenme noktası haline getireceğiz. Bir gönle dahi dokunabilmek bizim için çok değerli. Glütensiz Kafemiz de bu anlamda çok kıymetli. Şehrimize hayırlı olsun, hep birlikte gururla kullanalım” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.