Engelliler Samsun’u ilçe ilçe geziyor

Samsun-Haber (SHA) - Samsun Haber Ajansı | 03.07.2024 - 10:13, Güncelleme: 03.07.2024 - 10:13
 

Engelliler Samsun’u ilçe ilçe geziyor

​​​​​​​Samsun Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde kurulan ve Samsun’daki tüm engellileri kucaklayan SGC Engelli Platformu’nun, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle her ay farklı bir ilçeye düzenlediği etkinlikler devam ediyor.
MAYIS AYINDA TERMEYİ GEZDİLER Samsun Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan SGC Engelli Platformu, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kentteki engelli vatandaşlara unutulmaz anlar yaşatıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz ay “Engelliler engel tanımıyor. Her ay bir ilçe geziyor” sloganıyla başlatılan etkinliklerin ilki Terme ilçesine yapılmıştı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un misafir ettiği engelliler unutulmaz bir gün yaşamıştı. İLK DURAK GÖĞCELİ ÇİVİSİZ CAMİ SGC Engelliler Platformunun Haziran ayındaki gezi noktası bu kez Ayvacık oldu. Sabah saat10’da Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şubesinin önünde buluşan engellilere Samsun’daki birçok engelli derneğinden de geniş katılım oldu. Yaklaşık 50 kişilik grubun ilk durağı Çarşamba Göğceli herkesin ilgisini çeken Çivisiz Camiydi. Burada Çarşamba’dan katılan engelli arkadaşlarıyla buluşan ekip daha sonra Ayvacık’a hareket etti. HASAN UĞURLU BARAJINDA İNCELEME Öğlen saatlerinde EÜAŞ İşletme Müdürü Soner Aslan’ın destekleriyle Hasan Uğurlu barajını gezen ekip burada elektriğin üretimi konusunda yetkililerden detaylı bilgiler alarak incelemelerde bulundu. Daha sonra Ayvacık’ta hep birlikte yemek yiyen yaklaşık 50 kişilik engelli grubu Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği tekne gezisine katıldı. SAMSUN’DAKİ TÜM MÜZELER GEZİLDİ SGC Engelli Platformu, Mayıs ayında da engelli vatandaşlara yeni açılan Samsun Kent Müzesi, Panorama Müzesi ve Cerrahi Aletler müzesini gezdirmişti. SGC Engelsiz Kurulu Başkanı Recep Çağlıyan Güner, etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek, evden çıkmayan engelli kalmayacak. Tüm engelli arkadaşlarımıza ulaşacağız, bütün yaralı yüreklere dokunacağız” dedi. Başkan Güner, engellilerin yaşamının kolaylaştırmak için çaba harcayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’a da teşekkür etti. ENGELLİLER DENİZLE BULUŞACAK Tüm engellileri kucaklayarak, hiç bir ayırım yapmadan, birlik beraberlik içinde çalıştıklarını ve mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Çağlıyan, engellilerin denize ulaşamadıklarından yakınarak, Samsun Büyükşehir Belediyesinin bu konuda da kendilerine öncülük etmesini istedi.
​​​​​​​Samsun Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde kurulan ve Samsun’daki tüm engellileri kucaklayan SGC Engelli Platformu’nun, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle her ay farklı bir ilçeye düzenlediği etkinlikler devam ediyor.

MAYIS AYINDA TERMEYİ GEZDİLER
Samsun Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan SGC Engelli Platformu, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kentteki engelli vatandaşlara unutulmaz anlar yaşatıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz ay “Engelliler engel tanımıyor. Her ay bir ilçe geziyor” sloganıyla başlatılan etkinliklerin ilki Terme ilçesine yapılmıştı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un misafir ettiği engelliler unutulmaz bir gün yaşamıştı.

İLK DURAK GÖĞCELİ ÇİVİSİZ CAMİ
SGC Engelliler Platformunun Haziran ayındaki gezi noktası bu kez Ayvacık oldu. Sabah saat10’da Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şubesinin önünde buluşan engellilere Samsun’daki birçok engelli derneğinden de geniş katılım oldu. Yaklaşık 50 kişilik grubun ilk durağı Çarşamba Göğceli herkesin ilgisini çeken Çivisiz Camiydi. Burada Çarşamba’dan katılan engelli arkadaşlarıyla buluşan ekip daha sonra Ayvacık’a hareket etti.

HASAN UĞURLU BARAJINDA İNCELEME
Öğlen saatlerinde EÜAŞ İşletme Müdürü Soner Aslan’ın destekleriyle Hasan Uğurlu barajını gezen ekip burada elektriğin üretimi konusunda yetkililerden detaylı bilgiler alarak incelemelerde bulundu. Daha sonra Ayvacık’ta hep birlikte yemek yiyen yaklaşık 50 kişilik engelli grubu Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği tekne gezisine katıldı.

SAMSUN’DAKİ TÜM MÜZELER GEZİLDİ
SGC Engelli Platformu, Mayıs ayında da engelli vatandaşlara yeni açılan Samsun Kent Müzesi, Panorama Müzesi ve Cerrahi Aletler müzesini gezdirmişti. SGC Engelsiz Kurulu Başkanı Recep Çağlıyan Güner, etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek, evden çıkmayan engelli kalmayacak. Tüm engelli arkadaşlarımıza ulaşacağız, bütün yaralı yüreklere dokunacağız” dedi. Başkan Güner, engellilerin yaşamının kolaylaştırmak için çaba harcayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’a da teşekkür etti.

ENGELLİLER DENİZLE BULUŞACAK
Tüm engellileri kucaklayarak, hiç bir ayırım yapmadan, birlik beraberlik içinde çalıştıklarını ve mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Çağlıyan, engellilerin denize ulaşamadıklarından yakınarak, Samsun Büyükşehir Belediyesinin bu konuda da kendilerine öncülük etmesini istedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.