Kırsalda etkinlik zamanı

Yaşam 08.06.2024 - 00:48, Güncelleme: 08.06.2024 - 00:48
 

Kırsalda etkinlik zamanı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde öğrenciler için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehrin 17 ilçesindeki en uzak mahallelerinde yaşayan çocuklar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda “Mahallemizde Etkinlik Zamanı” adıyla düzenlenen etkinlikler, 19 Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu öğrencileriyle yapılan iş birliğiyle hayata geçirildi. Asarcık ilçesi Alişar İlkokulu ve Acısu Değirmencioğlu İlkokulunda "Mahallemizde Etkinlik Zamanı" sloganıyla gerçekleştirilen etkinliklerde Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde görevli psikologlar; çocukları tiyatro ve etkinliklerle buluştururken ailelere de aile içi iletişim konusunda sunumlar ve eğitimler verildi. Aynı şekilde, Aile Yaşam Merkezlerinde görevli kurs hocaları, annelere ebru gibi atölyelerle faaliyetler düzenledi. Çocuklara tiyatro gösterileri ve çeşitli oyunlar eşliğinde pamuk şeker, patlamış mısır, çikolata ve çeşitli hediyeler sunularak keyifli vakit geçirmeleri sağlandı. Etkinlik sonunda nostaljik, elle çevrilen dönme dolaplar ve okul için kitap köşeleri oluşturularak çocuklara kitaplar hediye edildi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde öğrenciler için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehrin 17 ilçesindeki en uzak mahallelerinde yaşayan çocuklar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda “Mahallemizde Etkinlik Zamanı” adıyla düzenlenen etkinlikler, 19 Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu öğrencileriyle yapılan iş birliğiyle hayata geçirildi.
Asarcık ilçesi Alişar İlkokulu ve Acısu Değirmencioğlu İlkokulunda "Mahallemizde Etkinlik Zamanı" sloganıyla gerçekleştirilen etkinliklerde Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde görevli psikologlar; çocukları tiyatro ve etkinliklerle buluştururken ailelere de aile içi iletişim konusunda sunumlar ve eğitimler verildi. Aynı şekilde, Aile Yaşam Merkezlerinde görevli kurs hocaları, annelere ebru gibi atölyelerle faaliyetler düzenledi. Çocuklara tiyatro gösterileri ve çeşitli oyunlar eşliğinde pamuk şeker, patlamış mısır, çikolata ve çeşitli hediyeler sunularak keyifli vakit geçirmeleri sağlandı. Etkinlik sonunda nostaljik, elle çevrilen dönme dolaplar ve okul için kitap köşeleri oluşturularak çocuklara kitaplar hediye edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.