OMÜ İİBF'de mezuniyet coşkusu

Eğitim 05.07.2024 - 19:03, Güncelleme: 05.07.2024 - 19:03
 

OMÜ İİBF'de mezuniyet coşkusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden (İİBF) 2023-2024 akademik yılında mezun olan 300 öğrenci için tören düzenlendi.
İİBF 13. dönem mezuniyet töreni Öğrenci Sosyal Yaşam Merkezinde yapıldı. Törende konuşan İİBF Dekanı Prof. Dr. Ebül Muhsin Doğan, "Sevgili öğrencilerimiz, sizlerle henüz yüz yüze tanışmadan çevrimiçi ortamda karşılaştık. Sizler üçüncü sınıfa devam ederken, bu sefer de Ülkemiz deprem felaketi ile karşılaştı ve bir dönem daha uzaktan eğitim yöntemleri ile birbirimize ulaşabildik. Sonuçta, bütün bu zorlukların üstesinden hep birlikte geldik ve sizler bugün artık mezun oluyorsunuz. Henüz mezuniyet işlemleriniz tamamlanıp diplomalarınız teslim almadığınız için hala öğrenci olduğunuzu biliyorsunuz. Bunu neden hatırlattığıma gelince; önümüzdeki günlerden itibaren öğrencilik sıfatı üzerinizden kalktıktan sonra aslında sizler için hayatın yepyeni şartlarda farklı beklentiler ve sorumluluklarla devam edeceğini göreceksiniz. O nedenle birkaç gün daha öğrenciliğin tadını çıkarmaya bakın. Zaten tamamladığınız bu süreç, sizi bu yeni hayatınıza hazırlamak içindi. Bu konuda hep birlikte elimizden geleni yaptık ve artık yepyeni kanatlarınız ile yeni ufuklara uçmaya hazırsınız" dedi. Fakülteden mezun olan öğrencilerle bağlarının kalıcı olduğunu vurgulayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Koordinatörü Vekili Doç. Dr. Durmuş Yıldırım, "Sevgili arkadaşlar, bugün burada sizlere veda etmiyoruz. Sizleri uğurlarken aramızda kurulmuş bağın gelecekte de sağlamlaşarak devam edeceğini biliyoruz. Mesleğinizi icra ederken atacağınız her adımda, meslektaşlarımız olarak varlığımızla, bilgimiz, tecrübelerimiz ve birikimimizle tüm yüreğimizle hep yanınızda olacağız. Unutmayınız ki, Ondokuz Mayıs Üniversitesi sizin yuvanızdır ve daima öyle kalacaktır" diye konuştu. İİBF öğrencileri adına konuşma yapan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Orhan Uzuner ise “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk dönem mezunları olmamızın, İİBF öğrencileri olarak, üzerimize yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayız. Her zaman elimizde olanın kıymetini bilerek, hiçbir zaman var olanla yetinmeden, sürekli daha iyisi ancak hiçbir zaman bu mücadelemizi, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal için çabalayacağız” ifadelerini kullandı. Mezuniyet töreni, öğrencilerin kep atmasının ardından sona erdi. Törene ayrıca; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, Paraguay Konsolosu Miguel Maldonado, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden (İİBF) 2023-2024 akademik yılında mezun olan 300 öğrenci için tören düzenlendi.

İİBF 13. dönem mezuniyet töreni Öğrenci Sosyal Yaşam Merkezinde yapıldı. Törende konuşan İİBF Dekanı Prof. Dr. Ebül Muhsin Doğan, "Sevgili öğrencilerimiz, sizlerle henüz yüz yüze tanışmadan çevrimiçi ortamda karşılaştık. Sizler üçüncü sınıfa devam ederken, bu sefer de Ülkemiz deprem felaketi ile karşılaştı ve bir dönem daha uzaktan eğitim yöntemleri ile birbirimize ulaşabildik. Sonuçta, bütün bu zorlukların üstesinden hep birlikte geldik ve sizler bugün artık mezun oluyorsunuz. Henüz mezuniyet işlemleriniz tamamlanıp diplomalarınız teslim almadığınız için hala öğrenci olduğunuzu biliyorsunuz. Bunu neden hatırlattığıma gelince; önümüzdeki günlerden itibaren öğrencilik sıfatı üzerinizden kalktıktan sonra aslında sizler için hayatın yepyeni şartlarda farklı beklentiler ve sorumluluklarla devam edeceğini göreceksiniz. O nedenle birkaç gün daha öğrenciliğin tadını çıkarmaya bakın. Zaten tamamladığınız bu süreç, sizi bu yeni hayatınıza hazırlamak içindi. Bu konuda hep birlikte elimizden geleni yaptık ve artık yepyeni kanatlarınız ile yeni ufuklara uçmaya hazırsınız" dedi.
Fakülteden mezun olan öğrencilerle bağlarının kalıcı olduğunu vurgulayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Koordinatörü Vekili Doç. Dr. Durmuş Yıldırım, "Sevgili arkadaşlar, bugün burada sizlere veda etmiyoruz. Sizleri uğurlarken aramızda kurulmuş bağın gelecekte de sağlamlaşarak devam edeceğini biliyoruz. Mesleğinizi icra ederken atacağınız her adımda, meslektaşlarımız olarak varlığımızla, bilgimiz, tecrübelerimiz ve birikimimizle tüm yüreğimizle hep yanınızda olacağız. Unutmayınız ki, Ondokuz Mayıs Üniversitesi sizin yuvanızdır ve daima öyle kalacaktır" diye konuştu.
İİBF öğrencileri adına konuşma yapan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Orhan Uzuner ise “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk dönem mezunları olmamızın, İİBF öğrencileri olarak, üzerimize yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayız. Her zaman elimizde olanın kıymetini bilerek, hiçbir zaman var olanla yetinmeden, sürekli daha iyisi ancak hiçbir zaman bu mücadelemizi, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal için çabalayacağız” ifadelerini kullandı.
Mezuniyet töreni, öğrencilerin kep atmasının ardından sona erdi.
Törene ayrıca; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, Paraguay Konsolosu Miguel Maldonado, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.