Samsun Gazeteciler Cemiyetinde Öfke Kontrolü

Samsun-Haber (SHA) - Samsun Haber Ajansı | 08.07.2024 - 20:12, Güncelleme: 08.07.2024 - 20:12
 

Samsun Gazeteciler Cemiyetinde Öfke Kontrolü

Samsun Gazeteciler Cemiyetinde Engelli Platformu üyelerine "Öfke Kontrolü" konusunda seminer veren Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, katılımcılara olaylar karşısında empati yapmalarını önerdi.
Seminere kimler katıldı? Bilim dünyasının sevilen ismi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, Samsun Gazeteciler Cemiyetinde “Öfke Kontrolü” hakkında seminer verdi. Seminere Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yazıcı, SGC Engelli Platformu Başkanı Recep Çağlıyan Güner, Demokrasi ve Sivil Katılım Derneği Genel Sekreteri Turgay Sözen’in yanı sıra SGC Engelli Platformu ve cemiyet üyeleri katıldı. Fırtına ve yoğun yağış nedeniyle açık havada planlanan seminer SGC Engelli Platformu Lokaline alındı. “Öfke kontrolü nasıl yapılır?" SGC Engelli Platformunun İlkadım Unkapanı’ndaki merkezinde yapılan etkinliğin açılışında konuşan Başkan Mehmet Yazıcı, yaşam koşulları nedeniyle insanların sinir katsayısının da artığını belirterek, “Hoşgörülü olmamız gerekiyor. Ancak özellikle de engelli arkadaşlarımız yaşadıkları olanaksızlıklar nedeniyle ister istemez bunu çok kolay yapamıyorlar. Biz Samsun’da Öfke Kontrolü eğitimini tribünlerdeki taraftar şiddeti nedeniyle yıllar önce yine Prof. Dr. Kurtman Ersanlı hocamızla, Bakan Çağatay Kılıç’ın da katılımıyla vermiştik. Görülen lüzum üzerine yine hocamıza başvurduk. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi. “Süleyman Demirel sinirlenirse!” Daha sonra konuşan Prof. Dr. Kurutman Ersanlı, insanların olaylar karşısında empati yapması gerektiğini kaydederek, “ Kendimizi karşıdaki insanın yerine koyup düşünebilmemiz lazım. Herkes sinirlenir.  Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’e de sormuştum, ‘Sizin için sinirlenmez diyorlar. Gerçekten siz hiç sinirlenmez misiniz?’ diye. ‘Elbette sinirlenirim, dedi. Sinirlenince yumruklarımı sıkar, ellerimi de cebime sokarım’ demişti. Hepimizin sinirlenince gösterdiği böyle bir duruş var. En önemlisi de o an kendinizi karşınızdaki insanın yerine koyabilmektir.” dedi. “Engellileri görünür kılacağız” ‘Öfke Kontrolü Eğitimi’nin ardından Prof. Dr. Kurtman Ersanlı’ya Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelli Platformu Başkanı Recep Çağlıyan Güner tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Güner, Samsun’da engellileri daha görünür kılmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, bu bizim ilk eğitim seminerimiz. Bundan sonra da kentteki akil insanlarımızla bir araya gelerek haftalık sohbetlerimizi geleneksel hale getireceğiz” dedi.
Samsun Gazeteciler Cemiyetinde Engelli Platformu üyelerine "Öfke Kontrolü" konusunda seminer veren Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, katılımcılara olaylar karşısında empati yapmalarını önerdi.

Seminere kimler katıldı?
Bilim dünyasının sevilen ismi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, Samsun Gazeteciler Cemiyetinde “Öfke Kontrolü” hakkında seminer verdi. Seminere Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yazıcı, SGC Engelli Platformu Başkanı Recep Çağlıyan Güner, Demokrasi ve Sivil Katılım Derneği Genel Sekreteri Turgay Sözen’in yanı sıra SGC Engelli Platformu ve cemiyet üyeleri katıldı. Fırtına ve yoğun yağış nedeniyle açık havada planlanan seminer SGC Engelli Platformu Lokaline alındı.

“Öfke kontrolü nasıl yapılır?"
SGC Engelli Platformunun İlkadım Unkapanı’ndaki merkezinde yapılan etkinliğin açılışında konuşan Başkan Mehmet Yazıcı, yaşam koşulları nedeniyle insanların sinir katsayısının da artığını belirterek, “Hoşgörülü olmamız gerekiyor. Ancak özellikle de engelli arkadaşlarımız yaşadıkları olanaksızlıklar nedeniyle ister istemez bunu çok kolay yapamıyorlar. Biz Samsun’da Öfke Kontrolü eğitimini tribünlerdeki taraftar şiddeti nedeniyle yıllar önce yine Prof. Dr. Kurtman Ersanlı hocamızla, Bakan Çağatay Kılıç’ın da katılımıyla vermiştik. Görülen lüzum üzerine yine hocamıza başvurduk. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Süleyman Demirel sinirlenirse!”
Daha sonra konuşan Prof. Dr. Kurutman Ersanlı, insanların olaylar karşısında empati yapması gerektiğini kaydederek, “ Kendimizi karşıdaki insanın yerine koyup düşünebilmemiz lazım. Herkes sinirlenir.  Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’e de sormuştum, ‘Sizin için sinirlenmez diyorlar. Gerçekten siz hiç sinirlenmez misiniz?’ diye. ‘Elbette sinirlenirim, dedi. Sinirlenince yumruklarımı sıkar, ellerimi de cebime sokarım’ demişti. Hepimizin sinirlenince gösterdiği böyle bir duruş var. En önemlisi de o an kendinizi karşınızdaki insanın yerine koyabilmektir.” dedi.

“Engellileri görünür kılacağız”
‘Öfke Kontrolü Eğitimi’nin ardından Prof. Dr. Kurtman Ersanlı’ya Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelli Platformu Başkanı Recep Çağlıyan Güner tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Güner, Samsun’da engellileri daha görünür kılmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, bu bizim ilk eğitim seminerimiz. Bundan sonra da kentteki akil insanlarımızla bir araya gelerek haftalık sohbetlerimizi geleneksel hale getireceğiz” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.