Samsunspor FIFA'nın yasaklı listesinde var mı?

Spor (SHA) - Samsun Haber Ajansı | 09.07.2024 - 13:42, Güncelleme: 09.07.2024 - 14:20
 

Samsunspor FIFA'nın yasaklı listesinde var mı?

FIFA tarafından her hafta güncellenen transfer yasağı listesinde bu hafta birçok Türk kulübü yer alıyor. FIFA, tarafından her hafta Pazartesi günleri transfer yasağı listesi güncelleniyor.
Süper Lig’de mücadele eden kulüpler ekonomik olarak zorlu bir dönem geçirirken transfer yasakları da üst üste gelmeye devam ediyor. Hali hazırda 7 kulübün transfer tahtası FIFA tarafından kapatılırken, Samsunspor’da flaş bir gelişme yaşandı. Ocak ayında gelen transfer engelinin ardından geçici olarak tahtası açılan ve transfer yapan Samsunspor’un bu cezası yaz dönemine ertelenirken, ay başında Başkan Yüksel Yıldırım’ın İsviçre’ye yaptığı çıkarmanın ardından dikkat çekecek bir gelişme oldu. Başkan Yıldırım, 5 Mayıs’ta İsviçre’ye giderek FIFA yetkilileriyle transfer engelinin kaldırılması için görüşme yaparken, yaklaşık 10 gün sonra Samsunspor yasaklılar listesinden çıkarıldı. SON KARAR BEKLENİYOR Başkan Yüksel Yıldırım’ın İsviçre ziyaretinin olumlu karşılıkları olduğu ifade edilirken, yasak ile ilgili olarak henüz net bir karar çıkmadığı da gelen haberler arasında yer aldı. Konuyla ilgili son kararın İsviçre Federal Mahkemesinde olduğu ifade edildi.  Samsunspor’un çıkarıldığı FIFA’nın transfer yasağı bulunan kulüplerin yer aldığı listede Süper Lig’den 7 ekip bulunuyor. Adana Demirspor, Alanyaspor, Antalyaspor, Konyaspor, Ankaragücü, Hatayspor ve Kayserispor halen listede yer alan Süper Lig kulüpleri oldu.  
FIFA tarafından her hafta güncellenen transfer yasağı listesinde bu hafta birçok Türk kulübü yer alıyor. FIFA, tarafından her hafta Pazartesi günleri transfer yasağı listesi güncelleniyor.

Süper Lig’de mücadele eden kulüpler ekonomik olarak zorlu bir dönem geçirirken transfer yasakları da üst üste gelmeye devam ediyor. Hali hazırda 7 kulübün transfer tahtası FIFA tarafından kapatılırken, Samsunspor’da flaş bir gelişme yaşandı. Ocak ayında gelen transfer engelinin ardından geçici olarak tahtası açılan ve transfer yapan Samsunspor’un bu cezası yaz dönemine ertelenirken, ay başında Başkan Yüksel Yıldırım’ın İsviçre’ye yaptığı çıkarmanın ardından dikkat çekecek bir gelişme oldu. Başkan Yıldırım, 5 Mayıs’ta İsviçre’ye giderek FIFA yetkilileriyle transfer engelinin kaldırılması için görüşme yaparken, yaklaşık 10 gün sonra Samsunspor yasaklılar listesinden çıkarıldı.

SON KARAR BEKLENİYOR

Başkan Yüksel Yıldırım’ın İsviçre ziyaretinin olumlu karşılıkları olduğu ifade edilirken, yasak ile ilgili olarak henüz net bir karar çıkmadığı da gelen haberler arasında yer aldı. Konuyla ilgili son kararın İsviçre Federal Mahkemesinde olduğu ifade edildi.  Samsunspor’un çıkarıldığı FIFA’nın transfer yasağı bulunan kulüplerin yer aldığı listede Süper Lig’den 7 ekip bulunuyor. Adana Demirspor, Alanyaspor, Antalyaspor, Konyaspor, Ankaragücü, Hatayspor ve Kayserispor halen listede yer alan Süper Lig kulüpleri oldu.
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.