Tabiat okulunda Çevre Haftası etkinlikleri

Yaşam 08.06.2024 - 00:42, Güncelleme: 08.06.2024 - 00:42
 

Tabiat okulunda Çevre Haftası etkinlikleri

Türkiye'nin ilk köy yaşam merkezi olan Samsun Atakum Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulunda öğrenciler Çevre Haftası'na özel etkinlikler yaptı.
Çevre Haftası çerçevesinde Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu'nda bir dizi etkinlikler düzenlendi. Okulda bulunan bir çok atölyede etkinlik yapılarak öğrencilere Çevre Haftası ile farkındalık oluşturulması hedeflendi. Okulda bulunan sanatsal tasarım ve sıfır atık atölyesinde ileri dönüşüm teknikleri ile eski gazetelerden alışveriş çantaları yapıldı. Doğa ve kampçılık atölyesinde Alanlı Mahallesi’nde bulunan ve çevreye zarar veren bir çok atık madde toplanarak etkinlikler yapıldı. Müzik atölyesinde atık malzemeler ile yapılan müzik orkestrası izleyenlerin beğenisini kazandı. Matematik atölyesinde atık malzemeler kullanılarak kullanılarak çarpım tablosu etkinliği yapıldı. Ekoloji ve yaşam becerileri atölyesinde ekolojik yaşama dikkat çekilerek atölye öğretmeni su okuryazarlığı hakkında bilgiler verdi. Yüzlerce atık plastikten sülün kuşu tasarlandı. Ayrıca ahşap atölyesinde atık malzemelerden yapılan nesli tükenmiş hayvanların maketleri okul bahçesinde misafirlere sergilendi. Etkinliklere ayrıca Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan yetik ve farklı kurum personelleri katıldı.
Türkiye'nin ilk köy yaşam merkezi olan Samsun Atakum Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulunda öğrenciler Çevre Haftası'na özel etkinlikler yaptı.

Çevre Haftası çerçevesinde Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu'nda bir dizi etkinlikler düzenlendi. Okulda bulunan bir çok atölyede etkinlik yapılarak öğrencilere Çevre Haftası ile farkındalık oluşturulması hedeflendi. Okulda bulunan sanatsal tasarım ve sıfır atık atölyesinde ileri dönüşüm teknikleri ile eski gazetelerden alışveriş çantaları yapıldı. Doğa ve kampçılık atölyesinde Alanlı Mahallesi’nde bulunan ve çevreye zarar veren bir çok atık madde toplanarak etkinlikler yapıldı. Müzik atölyesinde atık malzemeler ile yapılan müzik orkestrası izleyenlerin beğenisini kazandı. Matematik atölyesinde atık malzemeler kullanılarak kullanılarak çarpım tablosu etkinliği yapıldı. Ekoloji ve yaşam becerileri atölyesinde ekolojik yaşama dikkat çekilerek atölye öğretmeni su okuryazarlığı hakkında bilgiler verdi. Yüzlerce atık plastikten sülün kuşu tasarlandı. Ayrıca ahşap atölyesinde atık malzemelerden yapılan nesli tükenmiş hayvanların maketleri okul bahçesinde misafirlere sergilendi.
Etkinliklere ayrıca Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan yetik ve farklı kurum personelleri katıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.