Terme Çayı ıslahında fore kazıklar tamam

Samsun-Haber 06.07.2024 - 13:31, Güncelleme: 06.07.2024 - 13:31
 

Terme Çayı ıslahında fore kazıklar tamam

Sellerle gündeme gelen Terme Çayı’nda ıslah projesi kapsamında sağ ve sol sahildeki fore kazık imalatları tamamlanırken, çelik yaya köprüsü inşaatının imalatına başlandı.
Samsun’un Terme ilçesinde bulunan Terme Çayı, özellikle yazın etkili olan yağışlar ile birlikte sel ve su baskınlarına neden oluyor. Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğünün Terme Çayı Islahı 1. Kısım İhale İşi kapsamında taşkın ve selleri önlemek için yapılan çalışmalar devam ediyor. Terme Çayı Islahı 1. Kısım İhale İşi kapsamında 600 metre sağ ve sol sahil teğet fore kazık imalatı, derin zemin karıştırma yöntemiyle kesişen kolon yapılması, 1 adet çelik yaya köprüsü ve 1 adet araç köprüsü, 3 adet denize çıkış yapısı yapılacak. Terme ilçe merkezinde her yıl çok sayıda taşkın yaşandığından yapımına devam edilen taşkın kontrol tesisi ile taşkınların kontrol altına alınması planlanıyor. Proje çerçevesinde dere yatağı 50-60 metre den 80 metreye çıkarılacak. Sağ sahilde 560, sol sahilde 490 metre fore kazık imalatı tamamlanırken, çelik yaya köprüsünün imalatına başlandı. Çalışmalar, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile beraber DSİ 7.Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik tarafından sahada incelendi.
Sellerle gündeme gelen Terme Çayı’nda ıslah projesi kapsamında sağ ve sol sahildeki fore kazık imalatları tamamlanırken, çelik yaya köprüsü inşaatının imalatına başlandı.

Samsun’un Terme ilçesinde bulunan Terme Çayı, özellikle yazın etkili olan yağışlar ile birlikte sel ve su baskınlarına neden oluyor. Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğünün Terme Çayı Islahı 1. Kısım İhale İşi kapsamında taşkın ve selleri önlemek için yapılan çalışmalar devam ediyor.
Terme Çayı Islahı 1. Kısım İhale İşi kapsamında 600 metre sağ ve sol sahil teğet fore kazık imalatı, derin zemin karıştırma yöntemiyle kesişen kolon yapılması, 1 adet çelik yaya köprüsü ve 1 adet araç köprüsü, 3 adet denize çıkış yapısı yapılacak. Terme ilçe merkezinde her yıl çok sayıda taşkın yaşandığından yapımına devam edilen taşkın kontrol tesisi ile taşkınların kontrol altına alınması planlanıyor.
Proje çerçevesinde dere yatağı 50-60 metre den 80 metreye çıkarılacak. Sağ sahilde 560, sol sahilde 490 metre fore kazık imalatı tamamlanırken, çelik yaya köprüsünün imalatına başlandı. Çalışmalar, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile beraber DSİ 7.Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik tarafından sahada incelendi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.