Tüm gösterilerin geliri hasta çocuklara bağışlandı

Kültür-Sanat 02.07.2024 - 16:03, Güncelleme: 02.07.2024 - 16:03
 

Tüm gösterilerin geliri hasta çocuklara bağışlandı

Samsun’da bu yıl Seyir Tiyatrosu tarafından sahnelenen tüm oyunların geliri, tedavi olmak üzere hasta çocuklara bağışlandı.
Her yıl 1 konuyu hedef alarak sosyal farkındalık oluşturan Samsun Seyir Tiyatrosu, 2023-2024 sezonundaki tüm oyunları SMA hastası çocukların tedavisi için sahneledi. Toplanan gelirler ile birçok hasta çocuğun tedavisi üstlenilirken, yeni sezonlarda da başka başlıklar altında oyunların sahneleneceği ifade edildi. Tiyatronun ve bu yılkı oyunların amacı hakkında bilgi veren Samsun Seyir Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Öner Yıldırım, “2023-2024 yılını SMA hastası çocuklarımıza adadık. Sezon başından bu yana elde ettiğimiz geliri hasta çocuklarımıza adadık. Ekip olarak amacımız, çocukların sıhhatlerine kavuşmasıdır. Ben de bu hastalık nedeniyle kendi evladını kaybetmiş bir babayım. Oyunumuz 5 bölümden oluşuyor. Esmer Komedi adlı oyun sayesinde birçok çocuğun tedavisini üstlendik. Yeni sezonlarda da hasta olan çocuklarımızın iyileşmesine vesile olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Sanat Yönetmeni Gülce Demirkaya ve oyuncu Emir Efe Mumcu da böyle anlamlı bir oyunda yer aldıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, gösterilerin her yıl farklı bir amaçla sahneye taşınacağının altını çizdiler.
Samsun’da bu yıl Seyir Tiyatrosu tarafından sahnelenen tüm oyunların geliri, tedavi olmak üzere hasta çocuklara bağışlandı.

Her yıl 1 konuyu hedef alarak sosyal farkındalık oluşturan Samsun Seyir Tiyatrosu, 2023-2024 sezonundaki tüm oyunları SMA hastası çocukların tedavisi için sahneledi. Toplanan gelirler ile birçok hasta çocuğun tedavisi üstlenilirken, yeni sezonlarda da başka başlıklar altında oyunların sahneleneceği ifade edildi.
Tiyatronun ve bu yılkı oyunların amacı hakkında bilgi veren Samsun Seyir Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Öner Yıldırım, “2023-2024 yılını SMA hastası çocuklarımıza adadık. Sezon başından bu yana elde ettiğimiz geliri hasta çocuklarımıza adadık. Ekip olarak amacımız, çocukların sıhhatlerine kavuşmasıdır. Ben de bu hastalık nedeniyle kendi evladını kaybetmiş bir babayım. Oyunumuz 5 bölümden oluşuyor. Esmer Komedi adlı oyun sayesinde birçok çocuğun tedavisini üstlendik. Yeni sezonlarda da hasta olan çocuklarımızın iyileşmesine vesile olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Sanat Yönetmeni Gülce Demirkaya ve oyuncu Emir Efe Mumcu da böyle anlamlı bir oyunda yer aldıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, gösterilerin her yıl farklı bir amaçla sahneye taşınacağının altını çizdiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.