Yaşar: “ÇTB’nin hizmet standartlarını artırmaya devam edeceğiz”

Samsun-Haber 08.06.2024 - 00:54, Güncelleme: 08.06.2024 - 00:54
 

Yaşar: “ÇTB’nin hizmet standartlarını artırmaya devam edeceğiz”

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Genel Sekreteri Sercan Yaşar, Anadolu Ürün Piyasası Aracı Kurumuna (Anadolu ÜPAK) ortak olma taleplerini ilettiklerini belirterek, “ÇTB’nin hizmet standartlarını artırmaya devam edeceğiz” dedi.
Anadolu ÜPAK Genel Müdürü Ali Cem Suca ile Takas Operasyon Yönetmeni Yavuz İncel, ÇTB Genel Sekreteri Sercan Yaşar’ı ziyaret etti. Lisanslı depoculuk sistemi, TURİB ve aracılı sistem konularının görüşüldüğü ziyarette Genel Sekreter Yardımcısı Saliha Şen ve Kurucu Meclis Başkanı Nurettin Öztekin hazır bulundu. 5 Ocak 2024 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak kurulan ÜPAK’ın Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nda (TÜRİB) işlem yapacaklar için aracı bir kurum olduğunu ifade eden Suca, Genel Sekreter Yaşar ile aracılı sistem hakkında istişarede bulundu. Anadolu ÜPAK’ın tarımın geleceğine yön verilmesinde önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yaşar, Çarşamba Ticaret Borsası’nın Anadolu ÜPAK’a ortak olma talebinin Genel Müdür Suca’ya iletildiğini açıkladı. Şirketin tarım dünyasındaki yeri ve konumunun önemli bir noktada olduğunu söyleyen Yaşar, “Anadolu ÜPAK tıpkı Borsa İstanbul gibi TÜRİB’e aracılık etmek üzerine kurulmuştur. Bu vesile ile tarım ürünlerinin yatırım aracı olarak kullanılması çok daha mümkün ve kolay hale gelmiştir” diye konuştu. Borsaya yapılan müşteri kayıtları ve müşteri emirlerinin Anadolu ÜPAK’a iletiminin Anadolu ÜPAK acenteleri yani ticaret borsaları vasıtası ile iletilebileceğini de ifade Genel Sekreter Yaşar, ÇTB’nin hizmet standartlarını artırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Genel Sekreteri Sercan Yaşar, Anadolu Ürün Piyasası Aracı Kurumuna (Anadolu ÜPAK) ortak olma taleplerini ilettiklerini belirterek, “ÇTB’nin hizmet standartlarını artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Anadolu ÜPAK Genel Müdürü Ali Cem Suca ile Takas Operasyon Yönetmeni Yavuz İncel, ÇTB Genel Sekreteri Sercan Yaşar’ı ziyaret etti. Lisanslı depoculuk sistemi, TURİB ve aracılı sistem konularının görüşüldüğü ziyarette Genel Sekreter Yardımcısı Saliha Şen ve Kurucu Meclis Başkanı Nurettin Öztekin hazır bulundu.
5 Ocak 2024 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak kurulan ÜPAK’ın Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nda (TÜRİB) işlem yapacaklar için aracı bir kurum olduğunu ifade eden Suca, Genel Sekreter Yaşar ile aracılı sistem hakkında istişarede bulundu.
Anadolu ÜPAK’ın tarımın geleceğine yön verilmesinde önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yaşar, Çarşamba Ticaret Borsası’nın Anadolu ÜPAK’a ortak olma talebinin Genel Müdür Suca’ya iletildiğini açıkladı. Şirketin tarım dünyasındaki yeri ve konumunun önemli bir noktada olduğunu söyleyen Yaşar, “Anadolu ÜPAK tıpkı Borsa İstanbul gibi TÜRİB’e aracılık etmek üzerine kurulmuştur. Bu vesile ile tarım ürünlerinin yatırım aracı olarak kullanılması çok daha mümkün ve kolay hale gelmiştir” diye konuştu.
Borsaya yapılan müşteri kayıtları ve müşteri emirlerinin Anadolu ÜPAK’a iletiminin Anadolu ÜPAK acenteleri yani ticaret borsaları vasıtası ile iletilebileceğini de ifade Genel Sekreter Yaşar, ÇTB’nin hizmet standartlarını artırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.